Czy ten UPS nadaje się do pompy C.O?

Nie. To jest najtańszy inwerter i nie nadaje się do współpracy z pompami C.O. Zasadniczo z "nadawaniem się" do urządzeń tego typu, należy zwrócić uwagę na przebiegi jakie generuje UPS. Najtańsze UPS (do ok 250-300zł) generują przebiegi jak na załączonym rysunku. Najtańszym UPS jaki znalazłem, który generuje ładną sinusoidę to APC Smart-UPS 450 (z dwiema bateriami 12v / 7Ah)

Rysunek ma charakter poglądowy. Wartości i proporcje nie muszą zgadzać się z rzeczywistymi.

Myślę, że zamieszczony przykład przebiegów napięcia na wyjściu UPS, jest wystarczający by zrozumieć istotę "nadawania się" UPS'a.

Jeszcze jedna sprawa. Te UPS'y będą zasilać pompę, pompa będzie działać - jedynie odrobinę głośniej. Jeżeli będziemy bardzo często używać zasilania awaryjnego z niepełnym przebiegiem sinusoidalnym pompa może odmówić współpracy, ale równie dobrze przez wiele lat, może pracować bezawaryjnie.

Testowałem UPS Orvaldi 400 (bardzo tania konstrukcja) na pompie CO Grunfos. Zasadniczo testy wypadły pozytywnie - pod warunkiem, że pompa pracuje na II lub III biegu. Niestety na pierwszym biegu z zimnego startu silnik "buczy" pompa nie pracuje. Przełączenie z pracy sieciowej na bateryjną powoduje bardzo głośną pracę.

Co tyczy się zaś sterownika pompy nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków zasilania z UPS.