Archiwa kategorii: codzienność

Wszystko co jest z nami na codzień

Drogi pamiętniczku …

Czyli krótki wpis o tym jak zaniedbałem stronę. Zmieniłem pracę, na taką, która zajmuje mi dużo czasu - nauka w wolnych chwilach. Zdałem parę certyfikatów, poznałem kilka ciekawych technologii, zdobyłem trochę cennego doświadczenia. Aktualnie posiadam MCSA, rozpoczynam jednocześnie ścieżkę MCSE: Private Cloud certification Solutions Expert oraz MCSE: Messaging. W związku z przygotowywaniem się do powyższych będę zamieszczał krótkie notki dotyczące powyższych tematów.

Jak trwoga to do … serwisu

Dzis klient przerosl sam siebie image   Opis usterki: Drukarka samoczynnie przestawia ilość kopii na 11. Diagnoza: w ustawieniach -> Domyślna ilość kopii: 11 Rozwiązanie: Zmiana ilości kopii na 1. Komentarz: Trzy razy sprawdź ustawienia drukarki nim oddasz ją do serwisu, bo naprawdę ciężko zachować kamienną twarz, a i pieniędzy szkoda.

Kiedy czujesz, że problem Cię przerasta.

Warto zrobić coś, co przynajmniej na chwilę sprawi, że przestaniesz myśleć o konieczności skończenia zaczętej roboty. Coś dzięki czemu się uśmiechniesz. Tak to, kierując się powyższą filozofią, uczyniłem. W trakcie naprawy HP 5035MFP, nie mogąc zlokalizować usterki, zająłem się czyszczeniem. Jednak ciągle myślałem o problemie. Odrobina pianki, a humor się poprawił. Problem, ..., też rozwiązałem. Service Manual do urządzenia