Archiwa kategorii: serwis

Zerowanie licznika PURGE w urządzeniach BROTHER

Czasem drukarki Brother wyświetlają błąd: UNABLE TO CLEAN 46. Wystarczy wtedy wyzerować licznik PURGE.

W urządzeniach bez klawiatury numerycznej np DCP-115C

Menu --> Mono Start --> Menu --> Mono Start plusem wybrać na wyświetlaczu: "maitenance 80" wcisnąć set wcisnąć mono start tyle razy aż pojawi się "PURGE" z cyferkami wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "2" wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "7' wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "8" wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "3" wcisnąć set Czytaj dalej Zerowanie licznika PURGE w urządzeniach BROTHER

Programowe czyszczenie głowicy w urządzeniach wielofunkcyjnych BROTHER

Czyszczenie przeprowadzamy według kolejności: - Wyciągnąć wtyczkę kabla zasilającego z urządzenia - Nacisnąć przycisk MENU - Z naciśniętym przyciskiem MENU podłączyć wtyczkę - Na wyświetlaczu LCD pojawi się napis: >>Maintenance<< Naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 7, następnie nacisnąć przycisk "OK". Ponownie naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 6, następnie nacisnąć przycisk "OK". Na wyświetlaczu LCD pojawi się komunikat "Cleaning All". Proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 4, następnie nacisnąć przycisk "OK". żeby rozpocząć czyszczenie proszę nacisnąć przycisk "Start". Gdy na wyświetlaczu LCD pojawi się znów: >>Maintenance<<, proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 9, następnie nacisnąć przycisk "OK" i powtórzyć jeszcze raz.

Reset licznika bębna w OKI B410/d/dn

Drukarki OKI B410 nie posiadają wyświetlacza, przez co nie ma możliwości by wejść do menu serwisowego, by wybrać reset licznika bębna. Reset licznika bębna w drukarkach OKI B410 przeprowadzamy wlutowując do styków w zespole bębna bezpiecznik 35mA (może być 60mA). Mocujemy do styków zaznaczonych na rysunku. Wlutować możemy przewody dzięki którym będzie znacznie łatwiej wykonać reset.

Nie ma mocnych na CISCO…

Parę miesięcy temu (czy już nawet rok), gdy uczęszczałem na Cisco CCNA instruktor przekonywał, że sprzęt Cisco jest bardzo odporny, wręcz niezniszczalny. Podchodziłem bardzo sceptycznie do tych rewelacji, mając na uwadze niejedną markę, której produkty psuły się wcześniej czy później, a potem trafiały do mnie na serwis. Ostatnio jednak, na serwis trafił  Cisco Content Engine 590. Był sprawny, jednak wymagał konserwacji, oraz przywrócenia ustawień fabrycznych. Sprawa prosta, 10 min pracy... tak mi się tylko wydawało. Rozpocząłem od wymontowania dysku twardego. Jakie było moje zdziwienie, gdy w trakcie wyciągania dysku z urządzenia zaczął wysypywać się biały proszek (wąglik 😉 ). Po otworzeniu obudowy okazało się, że ilość kurzu zgromadzonego wewnątrz zmieniła całkowicie kolor podzespołów. Konieczne było rozłożenie na części pierwsze i przeczyszczenie wszystkiego alkoholem izopropylowym. Najdziwniejsze, że urządzenie działa bez większych problemów - wentylatory naoliwione, nie były jeszcze wytarte na tyle by wymagać wymiany. Hasło zdjąłem bezproblemowo, a urządzenie działało przez ok 4 godziny, po czym zostało skierowane na punkt odbioru - będę tęsknił ;). Dołączam zdjęcie przed i po.