Archiwa kategorii: Outlook

Outlook, maksymalny rozmiar załącznika

Microsoft, w swojej dobroci pomyślał za użytkowników i ograniczył maksymalny rozmiar wiadomości wysyłanej z Outlook. Problem nie istniałby gdyby nie fakt, że nie ma prostej drogi do wyklikania. Aby powiększyć dozwolony maksymalny rozmiar wiadomości należy użyć narzędzia edycji rejestru. Odnajdujemy klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\Preferences

A następnie wartość:

MaximumAttachmentSize

W przypadku, gdy klucz nie istnieje, tworzymy ją z wartością DWORD, do której wpisujemy rozmiar w KB. Wpisałem 1024000 (1GB) co po zapisaniu w wartości HEX da 000fa000. Można stworzyć też plik .reg zawierający wpis:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\Preferences] "MaximumAttachmentSize"=dword:000fa000

Outlook, problem z podpisem przy wybraniu: Wyślij do -> adresat poczty

Ostatnio jeden z użytkowników zgłosił problem z podpisem przy wyborze opcji Wyślij do -> adresat poczty. Problem nie leżał w samym podpisie, a wysyłaniu maila jako zwykły tekst. Outlook ignorował domyślny wybór HTML dla nowych wiadomości. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. wystarczy wykonać następujące kroki:
  1. Tworzymy nowy skrót do elementu: "C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OUTLOOK.EXE" /c ipm.note /a
    Uwaga należy zwrócić uwagę na to czy posiadamy windows w wersji 32 lub 64bit, oraz jaką wersję outlook mamy. C:\Program Files lub C:\Program Files(86), oraz Office15 (dla office 2013)
  2. Przenosimy go do lokalizacjiC:\Users\polakt\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo -oczywiście zamiast polakt, nazwa używanej nazwy użytkownika
Od tego momentu nie będzie problemu z wysyłaniem maila jako zwykły tekst