Archiwa kategorii: porada

Komunikator firmowy

Cel:

wdrożenie komunikatora do użytku wewnątrz firmowego.

Wymagania:

niskie koszty; łatwość konfiguracji; protokół o szerokim wsparciu platform i komunikatorów; możliwość integracji z usługami domenowymi po LDAP; konfiguracja w miarę możliwości w języku polskim.

Mój wybór

Szybkie spojrzenie na wymagania, idealny wydaje się protokół XMMP/JABBER. Kolejnym krokiem jest wybór serwera jabber. Aby zminimalizować nakład pracy poświęconej na konfigurację, oraz umożliwić zarządzanie osobom "niewtajemniczonym" wybrałem serwer OPENFIRE. Serwer dostępny jest zarówno na platformy windowsowe jak i linuxowe.

openfire_download kliknij w obrazek aby przejść do strony pobierania Czytaj dalej Komunikator firmowy

Zerowanie licznika PURGE w urządzeniach BROTHER

Czasem drukarki Brother wyświetlają błąd: UNABLE TO CLEAN 46. Wystarczy wtedy wyzerować licznik PURGE.

W urządzeniach bez klawiatury numerycznej np DCP-115C

Menu --> Mono Start --> Menu --> Mono Start plusem wybrać na wyświetlaczu: "maitenance 80" wcisnąć set wcisnąć mono start tyle razy aż pojawi się "PURGE" z cyferkami wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "2" wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "7' wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "8" wcisnąć set strzałkami ( +, -) wybrać na wyświetlaczu "3" wcisnąć set Czytaj dalej Zerowanie licznika PURGE w urządzeniach BROTHER

Programowe czyszczenie głowicy w urządzeniach wielofunkcyjnych BROTHER

Czyszczenie przeprowadzamy według kolejności: - Wyciągnąć wtyczkę kabla zasilającego z urządzenia - Nacisnąć przycisk MENU - Z naciśniętym przyciskiem MENU podłączyć wtyczkę - Na wyświetlaczu LCD pojawi się napis: >>Maintenance<< Naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 7, następnie nacisnąć przycisk "OK". Ponownie naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 6, następnie nacisnąć przycisk "OK". Na wyświetlaczu LCD pojawi się komunikat "Cleaning All". Proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 4, następnie nacisnąć przycisk "OK". żeby rozpocząć czyszczenie proszę nacisnąć przycisk "Start". Gdy na wyświetlaczu LCD pojawi się znów: >>Maintenance<<, proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 9, następnie nacisnąć przycisk "OK" i powtórzyć jeszcze raz.

Poradniki wideo

Postanowiłem spróbować swoich sił w tworzeniu poradników wideo. Do niektórych porad zamieszczanych na mojej stronie będę przygotowywał poradniki wideo, demonstrujące na przykładzie, to co próbuję przekazać. Jako pierwszy, wizualizacji doczekał się temat usuwania hasła z routerów CISCO 2600 / 2800.

Czy ten UPS nadaje się do pompy C.O?

Nie. To jest najtańszy inwerter i nie nadaje się do współpracy z pompami C.O. Zasadniczo z "nadawaniem się" do urządzeń tego typu, należy zwrócić uwagę na przebiegi jakie generuje UPS. Najtańsze UPS (do ok 250-300zł) generują przebiegi jak na załączonym rysunku. Najtańszym UPS jaki znalazłem, który generuje ładną sinusoidę to APC Smart-UPS 450 (z dwiema bateriami 12v / 7Ah)

Rysunek ma charakter poglądowy. Wartości i proporcje nie muszą zgadzać się z rzeczywistymi.

Myślę, że zamieszczony przykład przebiegów napięcia na wyjściu UPS, jest wystarczający by zrozumieć istotę "nadawania się" UPS'a.

Jeszcze jedna sprawa. Te UPS'y będą zasilać pompę, pompa będzie działać - jedynie odrobinę głośniej. Jeżeli będziemy bardzo często używać zasilania awaryjnego z niepełnym przebiegiem sinusoidalnym pompa może odmówić współpracy, ale równie dobrze przez wiele lat, może pracować bezawaryjnie.

Testowałem UPS Orvaldi 400 (bardzo tania konstrukcja) na pompie CO Grunfos. Zasadniczo testy wypadły pozytywnie - pod warunkiem, że pompa pracuje na II lub III biegu. Niestety na pierwszym biegu z zimnego startu silnik "buczy" pompa nie pracuje. Przełączenie z pracy sieciowej na bateryjną powoduje bardzo głośną pracę.

Co tyczy się zaś sterownika pompy nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków zasilania z UPS.